TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (TEDAŞ) TOROSLAR BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPILDI.

TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (TEDAŞ) TOROSLAR BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞI YAPILDI.

GAZİANTEP ARTIK ELEKTRİK SORUNLARINI ÇÖZEBİLECEK

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Toroslar Bölge Koordinatörlüğü Gaziantep il temsilciliği açılışı AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşti.

Gaziantep Elektrik Mühendisleri Odası'nın elektrikte yaşanan sorunlar nedeniyle hazırladığı rapor doğrultusunda harekete geçen TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu'nun çabaları sonuç verdi.

Mazıcıoğlu ve Gaziantep Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı İslim Arıkan'ın yanı sıra ilgililerin katılımıyla TEDAŞ il müdürlüğü binasında açılan temsilcilikte, 1 temsilcilik ve 1 teknik eleman görev yapacak.

Mazıcıoğlu, açılıştaki konuşmasında, bugüne kadar yaşanan sorunlar nedeniyle iş dünyasının Adana'ya gitmek zorunda kaldığını hatırlattı.

Artık sıkıntıların Gaziantep'te çözüleceğini ifade eden Mazıcıoğlu, bu sayede hem sorunların kısa zamanda çözüleceğini, hem de sorunlara daha kalıcı çözümler bulunabileceğini vurguladı.

İş dünyası, sivil toplum örgütü ve siyasilerin bir araya gelerek çözüm ürettiğini anlatan Mazıcıoğlu, "Başkanı olduğum komisyon itibariyle konuyu araştırdım ve diğer sanayi kentlerinin de aynı sorunları yaşadığını tespit ettim. Proje onay işlemleri ve geçici kabullerde sorun yaşanıyordu. O yüzden harekete geçip, Ankara'da bir dizi görüşmeler gerçekleştirip, TEDAŞ’ın Gaziantep'te temsilcilik kurmasına vesile olduk" diye konuştu.

M. ERHAN DURUKAN

 

KAYNAK: 14.10.2014 www.objektifdergisiweb.com