GAZİANTEP’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTUŞUNUN 93.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

GAZİANTEP’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTUŞUNUN 93.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

Tarihin altın sayfaları arasında yerini alan Antep savunması, küçük-büyük, kadın-erkek demeden, bu milletin bağımsızlığı  ve vatanı uğruna,  kendisinden kat kat güçlü olan düşmana karşı, her türlü imkansızlık içinde dahi,  neler yapabileceğinin destanıdır.

Milli Mücadelemiz içinde, gerek Kuvay-i Milliye’ye kıvılcım olması bakımından,  gerekse oluş şartları bakımından  ayrı bir öneme sahip olan Antep savunması, Türk Milletinin boynuna esaret zinciri vurulamayacağının haykırışıdır.

Gaziantepliler, hiçbir yerden yardım ve destek almadan büyük bir kararlılık, irade ve dayanma gücüyle direnerek, Şahinbey’lerin, Karayılan’ların ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde, binlerce şehit ve gazi verme pahasına, kahramanlık, yiğitlik ve cesaret anıtı olmuşlardır.

 Türk gençliğinin atalarının bıraktığı bu mirasa, gerektiğinde aynı kararlılık, azim ve inançla  en iyi şekilde sahip çıkacağına olan inancımı belirterek; üzerinde yaşadığımız  toprakları bizlere vatan yapan ve al Bayrağımızın gururla dalgalanmasını sağlayan, Gazilik Ünvanı ve  İstiklal Madalyasının  asıl sahiplerini bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.  

KAYNAK: TBMM/25.12.2014