AK PARTİDE TEMAYÜL YOKLAMASI

AK PARTİDE TEMAYÜL YOKLAMASI

AK Parti Giresun İl Teşkilatı tarafından milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yapıldı.

Seçimlerde parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapan 2 bin 138 kişi, milletvekili aday adayları için oy kullandı.

 

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde AK Partiden Giresun Milletvekili adayı olabilmek için başvuruda bulunan 38 aday adayı için temayül yoklaması yapıldı. Gerçekleştirilen seçimlerde komisyon başkanı olarak AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu görev alırken, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ve MKYK Üyesi Aslıhan Bezirganoğlu komisyon üyesi olarak yer aldı.
Temayül yoklamasında İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları, İl Kadın Kolları, İlçe ve Belde Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe ve Belde Gençlik Kolları üyeleri, İl Disiplin Kurulu üyeleri, İl Hakem Kurulu üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, İlçe ve Belde Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, köy ve mahalle temsilcileri milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunan aday adayları için kurulan sandıklarda oy kullandı.
AK Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, temayül yoklamasının hayırlar getirmesini temenni ederek, “25. dönem genel seçimler için milletvekili adaylarımızı belirlemede ilk aşama olan temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Temayül yoklamamız aday belirlemede tek başına belirleyici olmasa da önemli bir etken oluşturmaktadır. AK Partinin bütün kadroları olarak seçime girdik, her zamanki gibi birlik beraberlik çerisinde temayül yoklamamızı gerçekleştirdik. Sonuçların hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Milletvekili aday adayları ve delegeler oylamadan önce kadına şiddete karşı başlatılan kampanya için imza verdi.

KAYNAK: 01/03/2015 http://www.milliyet.com.tr